Baba ve Oğul Adına PDF

Tunisiamobilitycongress.com Baba ve Oğul Adına Image
AÇIKLAMA

PDF formatında Baba ve Oğul Adına. Sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Baba ve Oğul Adına kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!

Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor. Ailenin en büyük çocuğu Hrant’ın Lübnan'daki iç savaşta bombalamalar sırasında ölmesiyle Maronyan ailesinin hayatı değişir. Hollywood'da mütevazı bir daireye yerleştikten hemen sonra anne de hayatını kaybeder ve baba oğul yalnız kalırken, sarsılmış ruh halleriyle kendi içlerine iyice gömülür. Bu yaşantı, bir yabancının dahil olmasıyla alt üst olur. Ermeni edebiyatı öğretmeni ve amatör bir tiyatrocu olan baş kahraman, kitap âşığı bir baba, genç bir fahişe ve birçok ilginç karakterle dolu bu roman okuru güldürürken, trajik gerçeklerle yüzleştirmekten de çekinmiyor. Kendisini de Beyrut’tan Los Angeles’a göç etmiş olan Vahe Berberian, geçmişi ve bugünü Lübnan ve Amerika üzerinden kurgulayarak, bir yandan bir ailenin tarihini ve parçalanışını gözler önüne sererken, diğer yandan Ermeni kimliğinin Amerikan kültürüyle çatışmalarını ve bu bağlamda bitmek bilmeyen yabancılaşmayı sorguluyor. Anun Hor yev Vortvo hem eğlenmek hem düşünmek için birebir.(Tanıtım Bülteninden) 

Vahe Berberian. Ağabeyimi oracıkta öldüren bomba ruhsal dengemizi yerle bir etmekle kalmadı, Maronyan ailesinin tarihini ortasından ikiye böldü. Bombadan önce ve bombadan sonra.

BILGI

YAZAR: Vahe Berberian

DOSYA ADI: Baba ve Oğul Adına.pdf

ISBN: 9789757265948

YAYIN TARIHI: 2008

DOSYA BOYUTU: 5,25 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Baba ve Oğul Adına - Vahe Berberian : %27 İndirimli

Vahe Berberian. Ağabeyimi oracıkta öldüren bomba ruhsal dengemizi yerle bir etmekle kalmadı, Maronyan ailesinin tarihini ortasından ikiye böldü. Bombadan önce ve bombadan sonra.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Baba ve Oğul Adına Vahe Berberian

...çevirmenlik yapan ve ayrıca müzik eleştirmenliğinde geleceğin yıldızı olarak gösterilen oğlu. yıldızı olarak gösterilen oğlu Tomas ise arasında geçen baba oğul ilişkisinin filme yansımış halini izleyeceğiz.

İLGILI KITAPLAR