Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava PDF

Tunisiamobilitycongress.com Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava Image
AÇIKLAMA

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Buket Uzuner. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve Buket Uzuner'den Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

Gazeteci Defne Kaman hakkında ‘Neden Nükleer Enerji Değil?” yazısı nedeniyle soruşturma açılmıştır. Duruşmanın yapıldığı Kayseri’de Defne Kaman’a Türkiye’nin önemli çevre hukukçuları, gazeteciler, çevre ve hayvan hakları aktivistleri, STK temsilcileri destek vermektedir.Kayseri’ye 13. yüzyılda hastaları müzikle tedavi eden bir şifahâne ve dünyanın ilk tıp okullarından birini yaptırtan Selçuklu kadın sultanı Gevher Nesibe’nin şehrin merkezindeki büstü gazeteci Defne Kaman şehre geldiği gün gizemli bir şekilde kaybolur. Duruşma sabahı yaşanan bir sürpriz gelişme sonrası bu kez Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının Kapadokya’da bir sıcak hava balonunda görüldüğü haberi üzerine tüm dostları onu aramaya giderler.Buket Uzuner, iklim değişikliğinin neden olduğu tabiat felaketlerinin sürdürülebilir temiz enerji çözümleriyle engelleneceğini savunan, hayvan, çocuk, kadın ve çevre hakları destekçisi kadın gazeteci Defne Kaman karakteriyle edebiyata bir iz düşüyor. Yazar, okuru binlerce yıllık kadim Kamgeleneğimizin insanı tabiattaki tüm diğer canlılarla eşit kabul eden özünü hatırlamaya davet ediyor.“Hava, Buket Uzuner’den biyotik dengeleri bozulan gezegenimizde nefesimize nefes katacak çarpıcı bir iklim-kurgu romanı.”- Serpil Oppermann -EASLCE Başkanı (Avrupa Edebiyat, Kültür ve Çevre Çalışmaları Derneği)“Buket Uzuner, [Tabiat Dörtlemesi] romanlarında bir eko-şaman gibi, Anadolu kültürü, mitoloji ve tarihten yararlanıp, günlük varoluşumuzla çevremizdeki dünyayı algılayışımız konusunda yüzleşmek için bir keşfe çıkıyor.”- Pınar Batur, Vassar- College, USA Ufuk Özdağ, Hacettepe Üniversitesi (Tanıtım Bülteninden) Kapak Tasarım Lom CreativeEditör: İlknur Özdemir  

Buket Uzuner'in 2012 yılında yayımladığı Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları serisinin ilk kitabı olan Su ile kısa sürede çok satanlar listesine yerleşmiştir.

BILGI

YAZAR: Buket Uzuner

DOSYA ADI: Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları-Hava.pdf

ISBN: 9786051852973

YAYIN TARIHI: 2018

DOSYA BOYUTU: 3,64 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları - Hava... | HSKirtasiye.com'da

Buket Uzuner. Gazeteci Defne Kaman hakkında 'Neden Nükleer Enerji Değil?* yazısı nedeniyle soruşturma açılmıştır. Duruşmanın yapıldığı Kayseri'de Defne Kaman'a Türkiye'nin önemli çevre...

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

UYUMSUZ DEFNE KAMANIN MACERALARI HAVA... - Kitapsan

Duruşma sabahı yaşanan bir sürpriz gelişme sonrası bu kez Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci Defne Kaman hakkında 'Neden Nükleer Enerji Değil?" yazısı nedeniyle soruşturma açılmıştır.

İLGILI KITAPLAR