Pi Sayısı ve Özgürlük PDF

Tunisiamobilitycongress.com Pi Sayısı ve Özgürlük Image
AÇIKLAMA

Pi Sayısı ve Özgürlük harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Ergin Günçe. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve Ergin Günçe'den Pi Sayısı ve Özgürlük kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

Cemal Süreya’ya göre Ergin Günçe, “Bir savaşçı gibi değil de, bütün hesaplarını vermiş eski bir uygarlık gibi” konuşuyordu. Enis Batur ise Günçe ile ilgili, “Şiir, aritmetik, iktisat elbette. Sizin evde, bizim evde, konuşmalarımız: Kasıklarım ağrıyasıya güler, nasıl bu kadar zeki olunabildiğini düşünürdüm.” demişti. Bu tespitlerin doğruluğu bir yana, her şeyden önce Ergin Günçe, içinde yaşadığı toplumun değerler matematiği ile ters düşmüş bir entelektüel ve şairdi. İşte bu kitap, Ergin Günçe’nin nasıl bir entelektüel olduğunu serimleyen yazıları bir araya getiriyor bir bakıma. Edebiyattan topluma, siyasetten iktisata, Günçe’nin dergilerde kalan tüm yazıları, Pi Sayısı ve Özgürlük ile gün yüzüne çıkıyor. Ergin Günçe, bu yazılarında Nâzım Hikmet’ten Yahya Kemal’e, Vedat Günyol’dan Sabahattin Eyuboğlu’na, anti-emperyalizm’den Türkiye İşçi Partisi’ne birçok konuda söz alıyor. Şair, yazılarına ve düşüncelerine sızan kavramlar ve bağlamlar arasındaki tez ile anti-tez, bilimsellik-uhrevîlik, geleneksellik-modernlik gibi ikilemleri, yazılarını yayımladığı dönemin havasına uygun ama “uyumsuz” bir yazın ve düşünce adamı edasıyla ve kimi zaman da polemikçi bir üslupla açıklamaya soyunuyor. Ergin Günçe’yi daha çok tanımak isteyenler için, Pi Sayısı ve Özgürlük bir kılavuz niteliğinde. Edebi Şeyler’in, “Ergin Günçe Kitaplığı” dizisi, Pi Sayısı ve Özgürlük ile devam ediyor. (Tanıtım Bülteninden) Hazırlayan: Ali Özgür Özkarcı   

Ergin Günçe. Cemal Süreya'ya göre Ergin Günçe, *Bir savaşçı gibi değil de, bütün hesaplarını vermiş eski bir uygarlık gibi* konuşuyordu. Enis Batur ise Günçe ile ilgili, *Şiir, aritmetik, iktisat elbette.

BILGI

YAZAR: Ergin Günçe

DOSYA ADI: Pi Sayısı ve Özgürlük.pdf

ISBN: 9786052325278

YAYIN TARIHI: 2018

DOSYA BOYUTU: 4,15 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Pi Sayısı Ve Özgürlük - Listenmusic.info

Pi sayısı ve özgürlük Pi Sayısının 3 Bin 141 Basamağını Ezberleyen Çocuk Prof Pİ Show Pi Sayısının Gizemi 3.Pi sayısının ispatı ve varlığı Çemberin çevresinin ve alanının ispatı Pi sayısı nedir?

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Pi Sayısı ve Özgürlük > Ergin Günçe > Edebi Şeyler > Final Pazarlama

Ne İçin Kullanılır? Kısa cevap için izleyin... Pi sayısının ispatı ve varlığı Çemberin çevresinin ve alanının ispatı 2 Pi Sayısı Hakkında Pi Sayısının Gizemi Pİ SAYISI NEDİR?

İLGILI KITAPLAR